Nokia wraca do gry z odmienionym N-Gage

Pod koniec ubiegłego roku w wypowiedziach przedstawicieli koncernu Nokia pojawiły się głosy zwątpienia w projekt tworzenia konsoli do gier z wbudowanym telefonem komórkowym.

Zdawałoby się, że działalność fińskiego potentata w branży elektronicznej rozrywki zostanie zakończona. Firma jednak nie poddała się i ogłosiła nowe plany związane ze swoją platformą N-Gage.

Znany producent ogłosił uruchomienie nowej usługi sieciowej dystrybucji gier. Za pośrednictwem specjalnego internetowego sklepu (www.n-gage.com/gameshop) można od teraz pobrać bezpośrednio do swojego komputera zarówno wersje demonstracyjne poszczególnych produkcji przeznaczonych na telefony N-Gage, jak też - po wniesieniu opłaty - ich pełne wersje.

Ceny poszczególnych tytułów wynoszą od 19,99 do 29,99 euro. Pobrane pliki należy następnie zapisać na karcie pamięci telefonu, po czym można już do woli cieszyć się z nawet kilkunastu tytułów. Z wszystkich produkcji mogą korzystać nie tylko posiadacze telefonów N-Gage i N-Gage QD, ale także modeli Nokia S60 i urządzeń z serii N.

Jukka Hosio, dyrektor działu multimediów w Nokia powiedział: "Kierując się w stronę następnej generacji przenośnych gier, zamierzamy zaoferować posiadaczom N-Gage łatwe sposoby na zdobywanie gier. Udostępniając je do pobrania przez internet ułatwiamy znalezienie i zakup gier użytkownikom N-Gage".

Platforma N-Gage ruszyła w 2002 roku jako samodzielny sprzęt do gier. Trzy lata po premierze sprzedano zaledwie około 2 z 6 milionów spodziewanych w tym okresie czasu egzemplarzy.

Pochodząca z Finlandii firma zamierza inwestować w rozwój platformy, która od teraz nie będzie się już odnosić tylko do specjalnych modeli telefonów, ale do wszystkich nowych modeli aparatów tworzonych przez firmę. Tym samym firma zamiast skupiać się na sprzęcie zajmie się powiększeniem katalogu gier. Podczas targów E3 zapowiedziano m.in. takie produkcje, jak: "Creatures of the Deep", "ONE", "Pocket Aces", "Pro Series Golf", "Space Impact" i "System Rush: Evolution".

Nokia zdobyła też przychylność takich dużych wydawców gier na telefony komórkowe, jak Taito i Gameloft. Firmy te będą tworzyć zarówno gry na wyłączność, jak też specjalne wersje produkcji, które udostępnione zostaną również na telefonach innych marek.

Ponadto wciąż będą możliwe sieciowe rozgrywki przez N-Gage Arena, a w najbliższej przyszłości pojawią się również nowe możliwości dzięki wykorzystaniu opcji aplikacji SNAP Mobile Java.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: głosy | firma | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy