Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Konkurs: Uniwersum Metro 2033 - Do światła

Wciągająca fabuła, dynamiczna akcja i niesamowite dialogi - tak w skrócie można opisać pierwszy tom trylogii Andrieja Djakowa "Do światła". Jeśli chcecie ją przeczytać, zapraszamy do naszego konkursu. Mamy 10 egzemplarzy powieści i gadżety z serii.

O książce:

Reklama

Do światła to pierwszy tom trylogii Andrieja Djakowa, ukazującej się w ramach Uniwersum Metro 2033 - międzynarodowego projektu Dmitry'a Glukhovsky'ego, autora bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034, w którym biorą udział pisarze, osadzający swe historie w postapokaliptycznym świecie Metra 2033.

Porzucony świat, leżący na powierzchni, nie chciał przyjąć ludzi z powrotem. Mamiące, tajemnicze światło zgasło, skryło się jak widmo, jak bagienny ognik. Czy znajdą drogę do światła, do nadziei, poprzez wszystkie niebezpieczeństwa świata zewnętrznego? Ilu wędrowców dotrze tam żywych? Może jeden. Może nikt.

Z petersburskiego metra wyrusza grupa straceńców z misją odszukania tajemniczego światła, którego źródło tkwi gdzieś w Kronsztadzie. Przewodzi im Taran, doświadczony stalker. Za udział w wyprawie zażądał... dwunastoletniego sierotę, Gleba. W grupie znajduje się też wyznawca kultu Exodusu, wierzący w Arkę, która zabierze wybrańców do raju wolnego od promieniowania.

Jak rozwiną się szorstkie początkowo relacje opiekuna i chłopca? Co czeka na wędrowców u celu? Czy spotkają innych, którzy przetrwali Katastrofę? Czy z bazy Floty Bałtyckiej zabierze ich krążownik "Wariag" - mityczna Arka wyznawców Exodusu? Jedno można powiedzieć: nadzieja to dziwne uczucie.

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

1. Jak brzmi tytuł najnowszej odsłony gry z serii Metro, która aktualnie znajduje się w fazie produkcji?

2. Jak według Ciebie powinien wyglądać postnuklearny świat? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując "Konkurs - Do światła". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 lipca.

Więcej szczegółów na temat tego konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Nagrody:

Na autorów pięciu najlepszych prac czekają zestawy, w których skład wchodzą powieść Uniwersum Metro 2033: Do światła oraz termos z motywem serii. Pozostałe pięć osób otrzyma egzemplarz książki Uniwersum Metro 2033: Do światła.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Insignis.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje