Minecraft: Zajęcia z gry wideo w szkole

Niedziela, 13 stycznia 2013 (05:17)

Jedna ze sztokholmskich szkół wprowadziła do swojego programu zajęć lekcje z Minecraftem. Po co? I kiedy u nas tak będzie?

Zdjęcie

Minecraft - motyw graficzny /
Minecraft - motyw graficzny
/
Zajęcia z Minecrafta są obowiązkowe dla 13-letnich uczniów w szkole im. Viktora Rydeberga w Sztokholmie - nauczyciele uważają, że dzięki takim lekcjom uczniowie nauczą się myślenia przestrzennego, abstrakcyjnego, kreatywnego. Uczęszcza na nie łącznie ok. 180 osób.

"To ich świat i świetnie się w nim czują. Uczą się planowania miast, kwestii związanych ze środowiskiem, myślenia o przyszłości" - mówi Monica Ekman, nauczycielka prowadząca te zajęcia.

Reklama

"Chłopcy znali Minecrafta jeszcze zanim zaczęliśmy te zajęcia, ale co ciekawe dziewczyny nie mają żadnych kłopotów z budowaniem i tworzeniem i bawią się równie dobrze - to dla nich nie różni się niczym od zajęć z plastyki" - kontynuuje Ekman.

Jak dodaje pani Ekman, rodzice początkowo nie byli zbyt przychylnie nastawieni do tego pomysłu, ale kiedy zobaczyli, jakie przynosi efekty, od razu dali się przekonać.

Czy w waszych szkołach (pytanie do naszych uczących się jeszcze czytelników) zdarzyło się któremuś z nauczycieli wykorzystać Minecrafta do nauki?

Koniec konsol? Nie tak szybko...

Artykuł pochodzi z kategorii: PC

CDA

Zobacz również

  • SteamSpy: Twórca odmówił Polakom usunięcia danych

    Wygląda na to, że twórcy serwisu prezentującego statystyki sprzedaży gier puściły nerwy, kiedy kolejna polska firma (akurat trafiło na Polskę) zwróciła się do niego z prośbą o skasowanie danych. więcej