Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Miłośnicy MMO mają większe szanse na sukces w biznesie

W ostatnim czasie dużo się mówi o negatywnych skutkach gier MMO, przedstawiając je jako uzależniających pożeraczy czasu i złodziei prawdziwego życia.

Jak się jednak okazuje, fani tego typu produkcji być może w przyszłości będą bardzo chętnie przyjmowani na stanowiska kierownicze w dużych korporacjach.

Reklama

Na to przynajmniej wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez firmę IBM oraz dewelopera Seriosity. Wynika z niech, że zapaleni miłośnicy gier MMO charakteryzują się "biegłą umiejętnością współpracy, samozorganizowania, podejmowania ryzyka i pozyskiwania kontaktów, a także otwartością i elastycznością w komunikacji".

"Badanie udowadnia, że gry online stanowią źródło wartościowego doświadczenia potrzebnego do odniesienia sukcesu w biznesie" - powiedział szef Seriosity, Ken Ross.

W oparciu o wyniki badania, IBM i Seriosity zachęcają przedsiębiorstwa do wdrożenia w struktury organizacyjne niektórych aspektów MMORPG, które poprawią wyniki pracowników. Jako przykłady podawane jest wprowadzenie systemów motywacyjnych opartych na nagradzaniu za poszczególne osiągnięcia, wirtualna ekonomia, a także przekształcenia wewnętrznej komunikacji w firmie na wzór systemów funkcjonujących w MMO.

"Odkryliśmy, że sukces danej osoby jako lidera biznesu może zależeć od jej umiejętności jako gracza" - powiedział Jim Spohrer z IBM.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: IBM | miłośnicy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje