Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dzisiejsze gry to śmieci

Nolan Bushnell, założyciel Atari i twórca Ponga, uważany jest za pioniera branży gier.

Obecnie nie zajmuje się już przemysłem elektronicznej rozrywki, jednak nie przestaje śledzić jego losów i, jak sam przyznaje, nie jest zadowolony z tego, co widzi.

Reklama

"Dzisiejsze gry wideo sięgają dna. To zwykłe śmieci i przykro mi z tego powodu" - powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi Electronic Design. Nie wymienił przy tym żadnych konkretnych tytułów czy gatunków.

W dalszej części swojej wypowiedzi zdradził, dlaczego tak uważa. "Gry towarzyskie to to, czego obecnie brakuje [...] Kiedyś zasiadaliśmy z całymi rodzinami przy stole i razem graliśmy, obecnie większość gier wideo rozgrywana jest w samotności. Nie widzimy już mamy, taty, siostry i brata wspólnie zasiadających do gry powiedzmy w Monopoly".

Warto dodać, że Bushnell obecnie zajmuje się rozbudowywaniem sieci restauracji uWink. Ich cechą charakterystyczną są stoliki z panelami dotykowymi, dzięki którym nie tylko można składać zamówienia, ale również oglądać trailery filmów czy bawić się prostymi gierkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu Bushnell chce przywrócić klimat wspólnej rodzinnej zabawy.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: twórca | śmieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje