UbiSoft walczy z piractwem

UbiSoft podejmie kolejną próbę walki z piractwem na PC. Firma przygotowuje autorski system, wymagający logowania się na serwerze Ubi.com przy każdym uruchomieniu gry.

Koncern UbiSoft, który dotychczas korzystał w swoich grach z zabezpieczenia DRM rezygnuje z niego i przygotowuje autorski system antypiracki a la Steam. Będzie on wymagał od gracza połączenia z internetem i logowania się do serwera Ubi.com przy każdym włączeniu gry - w zamian za to nie będzie konieczności umieszczania nośnika z grą w napędzie.

Reklama

UbiSoft zapowiedział, że wszystkie zapisy stanów rozgrywki oraz profile użytkowników będą przechowyane na serwerze tak, byśmy mogli mieć do nich dostęp z każdego peceta. Co warte dodania, nowy system antypiracki nie będzie objęty limitem instalacji danego tytułu - jak powiedział Brent Wilkinson z UbiSoftu w wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpy "Jeśli posiadasz sto komputerów, to zainstalujesz grę bez problemów na każdym z nich.".

UbiSoft wprowadzi swój nowy system antypiracki w większości swoich gier, które ukażą się w 2010 roku (np. The Settlers 7: Droga do Królestwa, Assassin's Creed II).

gram.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje