Szczegóły nowej aktualizacji systemu Nintendo 3DS

Nintendo właśnie opublikowało gry i dema, które będą dostępne w ramach długo wyczekiwanego e-Shopu na 3DS-a.

Przeglądarka stron internetowych i e-Shop to zdecydowanie najważniejsze rzeczy, które będą dostępne już od 7 czerwca w ramach europejskiej aktualizacji systemu w Nintendo 3DS.

Reklama

E-Shop, czyli wirtualny sklep, zaoferuje między innymi dostęp do Virtual Console, platformy oferującej gry z GameBoy i pozostałych przenośnych konsol produkowanych wiele lat temu przez Nintendo. Co więc będą mogli pobrać europejscy gracze w VC?

Póki co trzy tytuły: Super Mario Land, Alleyway i Tennis. Nie są jednak znane ceny tych gier (w Japonii będą kosztować około 400 Nintendo Points).

Oprócz tego Nintendo przygotowało dział 3D Classics, czyli gry z NES-a ulepszone pod kątem 3DS-a - wykorzystujące stereoskopowe 3D. W Europie w ramach 3D Classics będzie można pobrać za darmo, w ramach premiery wirtualnego sklepu na nowej przenośnej konsolce, Exsitebike.

Trzeba jednak z pobraniem się śpieszyć, ponieważ prezent ma być dostępny gratisowo tylko przez pewien czas. Dodatkowo koncern da nam również możliwość pobrania Pokedex 3D, czyli mini gry z Pokemonami.

Wymiana gier i inne dodatki

Aktualizacja oprogramowania przyniesie jeszcze kilka innych nowych opcji. Jedną z nich ma być możliwość przesyłania aplikacji z DSi Ware na 3DS-a, a także transfer pomiędzy urządzeniami różnych plików jak zdjęć, filmów czy gier.

Gracze, którzy skorzystają z wirtualnego sklepu, będą też mieli dostęp do nowych zwiastunów gier, czy też będą mogli sprawdzać daty premier nadchodzących tytułów, tak samo jak teraz mogą tego dokonać posiadacze Wii.

Nintendo zdecydowało się zastosować w swojej nowej przenośnej konsolce przeglądarkę Netflix, czyli taką samą jak Sony w PlayStation 3. Będzie można z niej korzystać na przykład "w tle", czyli mając jednocześnie uruchomioną przeglądarkę oraz grę, dzięki czemu gracz w szybki sposób przełączy się pomiędzy tymi dwoma aplikacjami.

Netflix w wersji na 3DS-a wykorzysta także technologie takie jak HTML4.01, XHTML1.1 CSS1, CSS2, CSS3, DOM1-3, ECMAScript czy XMLHttpRequest, dzięki czemu otworzymy tutaj sporo różnego rodzaju stron. Przeglądarka wyświetli także pliki w formacie MPO, GIF, JPEG, PNG, BMP czy ICO.

Sprawdźcie naszą relację z polskiej premiery konsoli Nintendo 3DS

Dowiedz się więcej na temat: aktualizacja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje