Początek końca Nintendo 3DS?

Na pierwszy rzut oka to wygląda zdaje się, że głównym rywalem Nintendo w kategorii konsol przenośnych jest Sony, ale w rzeczywistości prawdziwe zagrożenie stanowi Apple i jego iPhone'y, iPody i iPady.

Teraz to zagrożenie jeszcze większe - Steve Jobs opatentował ekran z 3D bez okularów. Dokumenty zostały złożone do amerykańskiego urzędu patentowego już kilkanaście miesięcy temu, ale dopiero teraz patent został przyznany.

Reklama

Apple proponuje ekran o unikatowej, "pofałdowanej" powierzchni, który pozwala generować obraz z efektem 3D widzianym bez okularów. System zdaje się być dość złożony, m.in. śledzi położenie oczu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje wyświetlany obraz tak, by każde oko zostało odpowiednio "zasilone". Zgodnie z patentem technologia ta pozwala obsłużyć wielu użytkowników na raz, choć mówiąc szczerze trudno wyobrazić sobie, jak miałoby to działać.

To oczywiście na razie patent i trudno na tej podstawie powiedzieć, jak zaawansowane są prace, związane z wprowadzeniem go w życie w prawdziwych produktach konsumenckich. Jeśli jednak Apple uda się zrobić to stosunkowo szybko - np. w przeciągu roku - unikatowa pozycja Nintendo 3DS, jako jedynej konsoli przenośnej oferującej obraz 3D, będzie mocno zagrożona.

Dowiedz się więcej na temat: iphone

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje