O grze EndWar w wersjach na handheldy

Gra Tom Clancy's EndWar w wersjach na konsole przenośne - PSP i DS-a - ukaże się razem z edycjami na PS3 i Xboksa 360, poinformował Ubisoft.

Właściciele handheldów dostaną jednak zupełnie inną, opartą na turowej mechanice produkcję.

Reklama

Ubisoft ostatnio mówił dość sporo o grze EndWar w wersjach na konsole stacjonarne i PC, ale nie wspominał o tych przeznaczonych na PSP i DS-a - pomimo tego, że wszystkie zostały zapowiedziane w tym samym czasie. Francuski gigant teraz naprawia to niedopatrzenie, ujawniając nieco informacji o wersjach handheldowych. Będą się one znacząco różnić od większych sióstr w praktycznie wszystkich aspektach - od grafiki po system rozgrywki. W ich wypadku postawiono na proste 2D i system turowy (EndWar na PC, PS3 i X360 to pełne 3D i czas rzeczywisty). Nie będzie też sterowania głosem. Ich inne cechy to trzy kampanie dla jednego gracza (dla każdej ze stron konfliktu), tryb multi dla dwóch osób i edytor plansz. Stworzyło je niemieckie studio Funatics Software, znane z pracy nad seriami The Settlers i Cultures.

Tom Clancy's EndWar na DS-a i PSP pojawi się w sklepach dokładnie w tym samym czasie, co wersje na PS3 i X360 - 4 listopada w Ameryce Północnej i 7 listopada w Europie. PC dostanie grę jakiś czas później - na razie nie wiadomo konkretnie, kiedy.

Warto też przypomnieć właścicielom konsoli Microsoftu, że już od prawie tygodnia mogą sprawdzić siłę swojego głosu i predyspozycje do dowodzenia wojskiem w demie tej strategii.

gram.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje