Lara Croft w telefonach dzięki EA

Electronic Arts zawarło z Eidosem porozumienie, na mocy którego wyda produkcje tej firmy na telefonach komórkowych.

Umowa obowiązywać będzie przynajmniej przez trzy najbliższe lata.

Reklama

Tomb Raider Underworld na telefonach komórkowych? Tak, dzięki firmie Electronic Arts, która na mocy umowy z Eidosem zdobyła prawa do dystrybucji jego kluczowych tytułów właśnie na komórkach. Oprócz nowych przygód Lary EA zajmie się rozprowadzaniem Just Cause 2, California Games X i Minesweepera. Na tych czterech produkcjach się oczywiście nie skończy. Umowa została zawarta na okres trzech lat, zatem wszystkie pozycje wydane w tym czasie przez Eidos będą mogły trafić na telefony komórkowe za pośrednictwem "Elektroników". Obie strony są zadowolone z warunków porozumienia, co można łatwo wywnioskować z poniższych wypowiedzi.

"Eidos ma wartościowe portfolio, zawierające chociażby znaną na całym świecie markę Tomb Raider" - powiedział Javier Ferreira, wiceprezes europejskiego oddziału EA Mobile. "Umowa daje EA Mobile natychmiastowy dostęp do nie jednego, lecz czterech wysokiej klasy tytułów, które wkrótce udostępni szerokiej grupie użytkowników platform przenośnych" - dodał.

Simon Protheroe z Eidosu bardzo pozytywnie ocenił z kolei działalność wydawniczą Electronic Arts na polu telefonów komórkowych. Podkreślił też, że dotychczasowe sukcesy jego firmy pozwolą na produkowanie kolejnych wysokiej klasy tytułów przeznaczonych na komórki i, co za tym idzie, umocnienie pozycji EA Mobile w tym sektorze.

(gram.pl)

Dowiedz się więcej na temat: firmy | Electronic Arts

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje