Games Convention 08 i 09 - plany i statystyki

[Zaktualizowano]Po Games Convention zostały już tylko nie do końca uprzątnięte hale, ale już teraz snute są plany co do przyszłorocznej edycji tej imprezy.

Musi być jeszcze lepiej, bo za rogiem czai się BUI ze swoim GameCOM-em.

Reklama

Hale Leipziger Messe jeszcze nie doszły do siebie po 5 dniach targowego szaleństwa, a organizatorzy Games Convention już wyznaczyli termin nowej imprezy. W przyszłym roku impreza ta odbędzie się w dniach 19-23 sierpnia i, wbrew wcześniejszym plotkom, będzie ona organizowana w Lipsku, a nie w Kolonii. Niemniej nie obędzie się bez zgrzytów - zapowiadany przez BUI (niemiecki odpowiednik brytyjskiego ELSPA - organizacji zrzeszającej deweloperów) GameCOM również ma spore szanse się odbyć, walcząc z GC o tytuł największych europejskich targów gier. Zadanie to nie jest łatwe - wystarczy popatrzeć na statystyki GC08, żeby zrozumieć, że targi te nabierają na coraz większym znaczeniu:

- Liczba wystawców: 547 (zeszły rok: 503)

- Wykorzystywana przestrzeń: 115 tys. metrów kw. (zeszły rok: 112,5 ty

- Odwiedzających: 203 tys. (zeszły rok: 185 tys.)

- Odwiedzających biznesowych: 14,6 tys. (zeszły rok: 12,3 tys.)

- Przedstawiciele mediów: 3,8 tys. dziennikarzy z 48 krajów (zeszły rok: 3,395 z 46 krajów)

- Z pola namiotowego GC Freestyle skorzystało w tym roku ponad 4 tys. osób

Poza tym GC to nie jedynie Lipsk - w 2007 roku odbyły się po raz pierwszy targi Games Convention Asia, a tegoroczne wydanie tej imprezy zostało zaplanowane na przyszły miesiąc (18 - 20 września). Nie dziwi więc to, że szefostwo Leipziger Messe już zaczyna myśleć o wyruszeniu na podbój Ameryki, która ma już trzy tego typu imprezy (E3, ComicCon w San Diego i PAX).

"To luźna idea, a globalna sieć przemysłu growego pozwala nam na aktywność w różnych miejscach na świecie. Po azjatyckim Games Convention skupiamy się teraz na północnoamerykańskim rynku" - powiedział Wolfgang Marzin, prezes Leipziger Messe.

[Aktualizacja]Świeża wieść: Konami już podziękowało w liście otwartym Games Convention i Leipziger Messe za gościnę przez ostatnie lata. W przyszłym roku firma ma zamiar zawitać tylko na GamesCOM w Koloni. Czy to początek exodusu deweloperów z Lipska? Członkami BUI są także Microsoft, Sony i Nintendo, a Electronic Arts ma swą niemiecką siedzibę zlokalizowaną bliżej Zagłębia Ruhry. Oto fragment wspomnianego listu: "(...) Konami mówi "dziękuję" Lipskowi. Entuzjastyczni odwiedzający, unikalna atmosfera w mieście oraz świetne efekty biznesowe wykraczające ponad plan przyczyniły się do rozwoju Konami Digital Entertainment GmbH (...) Widzimy spory rozwój, jakiego dokonał przemysł. Ale teraz spoglądamy w przyszłość i mówimy "Witaj, GamesCOM 2009 w Koloni".

Uruchom -> notepad.exe -> "Konami to zdradzieckie łobuzy" -> zapisz jako -> CoMnieDenerwujeWKonami.txt.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: hala | impreza | statystyki | plany

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje