3DS dostanie wsparcie w postaci nowej Zeldy

Posiadacze Nintendo 3DS-a nie mają powodu do zadowolenia jeśli chodzi o nowe gry. Może to się jednak zmienić, bo japoński koncern wspomniał, że niebawem zacznie prace nad nową Zeldą.

Bynajmniej nie będzie to remake tak jak w przypadku The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D. Jak się okazuje, teraz kiedy prace nad The Legend of Zelda: Skyward Sword na Wii dobiegły końca (premiera w tym miesiącu), Nintendo będzie miało trochę wolnego czasu i mocy przerobowych, aby stworzyć kolejną, całkiem nową produkcję.

Reklama

Prawdopodobnie będzie to właśnie gra na przenośną konsolkę Nintendo 3DS. To dobrze, bo to ten sprzęt słabo radzi sobie na rynku i z pewnością taka premiera może mu się przysłużyć.

"Właśnie zaczęliśmy prace nad nową grą na Nintendo 3DS, ale nie sądzę, aby to była kontynuacja Zeldy znanej z DS-a" - zdradza Eiji Aonuma z Nintendo.

"Mówimy tutaj o całkiem nowej grze, ale minie jednak trochę czasu zanim pojawi się na rynku. Chodzi tutaj o coś, o co dawno zabiegałem i rozmawiałem w tej sprawie z Shigeru Miyamoto" - przekazuje dość nieprecyzyjnie znany producent.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że to nie będzie remake. "Ostatnio wydaliśmy The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D jako remake. Rozważamy podobny pomysł, ale nie wydaje mi się słuszne, abyśmy niebawem wydali kolejny remake, jeden po drugim. Więc następna gra z Zeldą będzie czymś oryginalnym" - potwierdza.

Warto dodać, że The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D to jedna z najlepiej ocenianych gier na świecie w historii elektronicznej rozgrywki (serwis Metacritic podaje średnią ocen na poziomie 99%). Nic dziwnego, że pojawiła się jako remake na 3DS-a (pierwotnie gra ukazała się w 1998 roku na Nintendo 64).

Oczywiście w przypadku wersji na nową, przenośną konsolkę Nintendo także gracze mieli do czynienia z bardzo dobrą grą, jednak nie do końca nową. Oby więc w najbliższym czasie Nintendo zaprezentowało coś oryginalnego, tak jak w przypadku nadchodzącego Super Mario 3D Land.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje