Lenovo Legion Y540 – laptop gamingowy na każdą kieszeń

Połączenie dobrego sprzętu gamingowego ze sprzętem mobilnym to marzenie każdego gracza, który ze względów zawodowych lub prywatnych często podróżuje. Czy nowy laptop Lenovo Legion Y540 może zastąpić komputer stacjonarny?

Praktyczny i mobilny

Przekątna monitora wynosząca niebagatelne 15,6’’, zoptymalizowany system chłodzenia, który sprawia, że laptop działa niemal niezauważalnie, a do tego podświetlana i pełnowymiarowa klawiatura - Lenovo Legion Y540 robi wrażenie już na pierwszy rzut oka. Do tego prosta obudowa z "technicznym" napisem "Legion" robi solidne wrażenie i sprawia, że model wygląda elegancko. Fanów nocnego grania z pewnością ucieszy podświetlana klawiatura i antyodblaskowa matryca, która ułatwia również korzystanie z laptopa na zewnątrz, w bardzo słoneczny dzień. Model Y540 ma 26 mm grubości i waży 2,3 kg. Dzięki temu z jednej strony z czystym sumieniem można nazwać go sprzętem mobilnym, a z drugiej - jest w stanie udźwignąć potężne wnętrze, które umożliwia granie w wymagające sprzętowo nowości. Tu należy docenić pracę inżynierów marki Lenovo - pomieszczenie potężnej technologii w kompaktowej obudowie było nie lada ekwilibrystyką.

Reklama

Bogate wnętrze

Jeszcze lepsze doznania przynosi użytkowanie. Zawdzięczamy to procesorowi Intel®Core™ 9. generacji, który umożliwia granie w najnowsze pozycje w technologii 4K, a zrzuty z ekranu wyświetlają się w jakości HDR. Gamingowy laptop Legion Y540 działa na systemie operacyjnym Windows 10 Home, dodatkowo jednak na sprzęcie zainstalowana jest aplikacja Lenovo Vantage z funkcją Legion Edge, która umożliwia płynną grę. Można ją nazwać centrum dowodzenia komputerem - to właśnie w tym miejscu automatycznie dobierane są ustawienia m.in. baterii, wydajności czy chłodzenia. Zresztą teraz możemy również zapomnieć o problemie nagrzewającego się komputera. A to wszystko dzięki technologii Legion Coldfront, która zapewnia dwukanałowe chłodzenie, w tym oddzielne dla procesorów. W skład systemu termicznego wchodzą jeszcze cztery otwory wentylacyjne umożliwiające sprawną wymianę powietrza, a także radiatory schładzające klawiaturę.

Jeszcze lepsze doznania z gry

Ekran modelu Y540 umieszczony jest w ultracienkich ramkach, wszystko po to, by gracz mógł cieszyć się pełnym obrazem sytuacji. Naszym oczom ukazują się ponad dwa miliony pikseli w jakości Full HD. Częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 144 Hz, a jasność - 300 nitów, co sprawia, że granie staje się możliwe nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych i nic nam nie przeszkodzi w błyskawicznej reakcji. Również technologia odtwarzania dźwięku Dolby Atmos® powoduje, że czujemy się, jakbyśmy wkroczyli w świat Wiedźmina czy Lary Croft, a nakładka Sound Radar sprawia, że dźwięk staje się przestrzenny, otacza gracza, nadając rozgrywce realizmu i zapewniając przewagę nad przeciwnikami - w końcu dokładnie wiemy, skąd dobiegają strzały.

Na uznanie zasługuje także zoptymalizowana klawiatura, której próżno szukać w zwykłych laptopach. Ergonomiczne rozstawienie przycisków zostało stworzone specjalnie z myślą o graczach. Z powodzeniem może zastąpić popularne klawiatury gamingowe. Nie blokuje się, ma podświetlenie LED w kolorze białym umożliwiające nocne granie i reaguje niemal natychmiast. Z kolei dzięki integracji ze sterownikami Windows Precision, użytkownik może również wydawać komendy gestami. Graczy ucieszy jeszcze jedna wiadomość: do laptopa Y540 można podłączyć aż trzy monitory jednocześnie (dzięki portom HDMI 2.0, MiniDisplay i Type-C). Prócz tego po bokach obudowy znajdziemy trzy wyjścia USB 3.1 Gen 1, gniazdo Ethernet, linki zabezpieczającej Kensington®lock oraz oczywiście na zasilacz i słuchawki.

Lenovo przygotowało zadziwiająco wydajny laptop w przystępnej cenie. To sprzęt nie tylko solidny i mobilny, ale również zaawansowany technologicznie, dzięki czemu jesteśmy w stanie uruchomić na nim najnowsze pozycje i cieszyć się perfekcyjną grafiką, dźwiękiem i płynnością gry w każdym miejscu, nawet w podróży. To ogromna przewaga laptopa Lenovo nad popularnymi wśród graczy komputerami stacjonarnymi.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy